Elleville jubelscener utspant seg rett etter kampslutt på Marienlyst søndag, da Nordre Sande vant the double for andre året.
Norgesmestere igjen!
Ingen krimforfatter kunne regisert mer spenning enn det som skjedde i damefinalen i bandy på Marienlyst søndag.
Sande Avis på Facebook
Årets to beste lag, Nordre Sande og Stabæk, skulle spille om den avgjørende NM-tittelen.
Stabæk tok initiativet i kampen og ledet 2-0 allerede etter ti minutter. Det første målet til Stabæk kom allerede etter 42 sekunder. Litt av en kalddusj.
Helle Lillejord klarte imidlertid å redusere før pause og kampen var fortsatt åpen med 2-1 til Stabæk til pause.
Etter pause var kampen forholdsvis jevnspilt de første femten minuttene, men så satte Helle Lillejord og Hanne Teigstad inn hvert sitt mål i spilleminutt 49 og 50.
Nordre var i føringen med 3-2. Dette så også ut til å bli sluttresultatet, men så startet dramatikken.
I kampens siste spilleminutt utlignet Stabæk og alle forberedte seg på "sudden death". Men så fikk Nordre tidelt frisalg etter at kamptiden var over - og dette ble altså det siste som skulle skje i kampen.
Helle Lillejord skjøt rett etter dommerens klarsignal og ballen føyk inn i nettmaskene.
Da var det ellevill jubel og Nordres fjerde strake mesterskap.
Feiringen fortsatte på Jonas B. Gundersen og mange fikk med seg det flotte innslaget om bandydamene i Sportsrevyen.
Da ordfører Karl Einar Haslestad ble spurt om kommunen hadde råd til nok en fest for bandydamene kom følgende replikk:
"Dette står nå på kommunebud-sjettet som faste utgifter".
Aldri før har et lag tatt "the double" to år på rad. For en gjeng!
Helle Lillejord ble også for tredje gang på rad kåret til Årets spiller!
Målene: Helle 3 og Hanne 1.
O.R.