Annonse

Søk

Hvor vil du søke?

+ Innhold A-Å

Lokale vinterleker

STARTEN GÅR!

Det er ingenting å si på innsatsen da de unge la i vei på stafetten...


  • Del på nettet
  • Tips en venn via epost
  • Skriv ut

Tips oss »

PÅ STARTSTREKEN.

Ingelin, Anina, Gøran og Herman er klare for 0-løp på ski.

ISDANS.

Lierjenta Karoline Kystad er medlem av Asker kunstløpklubb, og hadde en imponerende soloopptreden til stor applaus fra publikum.

Det var liv og røre da Nordre Sande IL inviterte til sine egne vinterleker i Klevjerhagen. Barn og voksne koste seg og ordfører Karl Einar Haslestad, selv bursdagsbarn denne flotte vinterdagen, dro det hele i land som speaker og ihuga bandysupporter.

Det var bruktsalg, skøytesliping, skismøring, utegrill, loddsalg, knøttecup, 0-løp, stafetter og bandykamp. Det krydde av små og store utøvere denne vinteraktivitetsdagen på Klevjerbanene.

På den store banen var knøttene i gang med sin egen lille bandycup. Ivrige og dyktige knøtter skøytet om kapp for å sette ballen i buret. Rekrutteringen til bandylagene nord i bygda er det ingenting å si på.

De aller minste som ikke fikk spille cup stotret av sted på sine små skøyter eller ski, godt hjulpet av mor eller far. Noen fikk sågar hjelp av Nordre Sandes norgesmestere i bandy.

Fra Asker kunstløpklubb fikk vi se flinke utøvere ha oppvisning på isen til stor begeistring fra publikum. Lierjenta Karoline Kystad er medlem av Asker kunstløpklubb, og hadde en imponerende soloopptreden til stor applaus fra publikum.

I smørebua traff vi Anne Arnesen som fikk preparert skiene sine.
- Dette er kjempebra, selv har jeg ikke noen anelse om hva som skal under skia, fortalte hun og roste tiltaket.
- Glien ble perfekt for dagens føre, kunne hun senere fortelle.

Tiltaket med en vinteraktivitetsdag for hele familien hvor skøyter kan kombineres med ski ser ut til å treffe godt hos sandesokningene.
Arrangørene som selv har lagt ned et stort arbeide for dagen, kunne si seg tilfreds med oppslutningen.

- Dette er 15. året på rad at vi steller i stand et slikt arrangement, kunne dagens speaker Karl Einar Haslestad opplyse.
- Vi vil fortsette også neste år og har plass til mange flere utøvere rundt og på banene, sa han.

Som tilskuer til aktivitetsdagen kunne vi konstatere at både barn og voksne koste seg på Klevjerhagen denne dagen, enten med mat og drikke medbrakt i dertil passende ryggsekk, eller med kjøpt føde fra Nordre Sandes egen restaurant eller utegrill...

 

Publisert onsdag 27. januar 2010 kl. 00:00.
Sist oppdatert onsdag 03. mars 2010 kl. 12:03.

Annonse

Kommentarer

Logg inn her

Ny bruker eller glemt passord?

Fyll inn mobilnummeret over for å få tilsendt et engangspassord. Du kan bytte passord når du har logget inn

Alle kommentarer til denne artikkelen må godkjennes av redaksjonen før publisering.

Snarveier

sa facebook Facebook

Velkommen til Sande Avis på Facebook

Youtube Youtube

Sjekk ut Sande Avis sin videoside på Youtube.

webkamnjb Web-kamera NJB

Klikk deg inn og se byggingen av NJB eller sjekk været i Sandebukta.

Ukens avisannonser Ukas annonser

Annonser i denne ukas papirutgave av Sande Avis finner du her!

Været Været

Sjekk været i Sande kommune.

TV Guiden TV Guiden

Sjekk hva som går på TV i kveld og fremover.

Vikingmarked 2010 Tilbake 1000 år i tid

I autentiske omgivelser kunne man i forrige uke gå tilbake 1000 år i tid og oppleve hvordan det var å leve i vikingtiden

PÅ VEI HJEM. - Framtiden for Sande er lys

Tron Bamrud har hatt sin siste arbeidsdag som rådmann i Sande. - Jeg opplever Sande som et veldig harmonisk samfunn og jeg tror framtiden for bygda er lys, sier Bamrud i sitt avskjedsintervju i Sande Avis.

veien videre. Full fart på dobbeltspor sørover

Endelig kom klarsignalet for byggingen av nytt dobbeltspor fra Holm i Sande til Nykirke i Horten. Den første grunnentreprisen som starter opp er Holm-entreprisen.

LAV VANNSTAND. Badevannet rant ut

Flere har kontaktet Sande Avis angående uttappingen av vannet i Kalmovann. Mesteparten av arealet ligger nå tørt og bading er blitt umulig.

TAKKER FOR LIVET. Fikk livet i 50-årsgave

Det kunne gått riktig galt da 50-årsjubilanten Hjermund Martinussen og fire festdeltagere hadde lagt seg for natten - uvitende om at forteltet til campingvogna sto i full fyr!

+ Mer nyheter

EM veteraner1 Løftet til edelt metall

Rolf Stenberg og Geir Gregersen fra Sande Kraftsportklubb fikk begge edelt metall under EM for veteraner i Pilsen i Tsjekkia.

plassen Ole B. kjørte inn til første(Plassen)

Etter de to siste superbike-løpene er det nå veldig jevnt mellom Ole Bjørn Plassen fra Sande og Norvald Haaland i NM-sammendraget.

REKORDRASK GUTT. Kapret 17 medaljer

Sandvins utøvere stakk av med hele 17 medaljer under Tyrvinglekene, som er Norges største friidrettsstevne.

lokaloppgjør Nordre best i bygda

Da er det fastslått. Per dags dato er Nordre Sande bygdas beste fotballag. Med nærmere 300 tilskuere, noe som er rekord i “nyere tid”, ble det en tung kveld for unggutta til Sande Sportsklubb. Rutine vant over ungdommelig mot og 5-1 seieren var vel fortjen ...

Montebellovinner Ledet fra start til mål

Anders Hovdenes i Rune Høydahls eget Team United Bakeries vant årets Montebelloritt suverent.

+ Mer sport

Vikingmarked 2010 Tilbake 1000 år i tid

I autentiske omgivelser kunne man i forrige uke gå tilbake 1000 år i tid og oppleve hvordan det var å leve i vikingtiden

EVENTYRSTIEN. Åpnet eventyrstien

Der var både “tasketusser” og mange barn tilstede da fem år gamle Håkon Galleberg sammen med ordfører Karl Einar Haslestad åpnet porten for den nye eventyr-stien gjennom skogen ved Bøplassen.

Aina Aina slipper CD

Sammen med Roar B. Johansen, Harald Rinde og Bjørn Luksengård spiller CD-aktuelle Aina Negaard Nilsen på en av de to sommerkonsertene i Bekkestranda kapell i juli.

reiersrud Blått regn over Hagan

Men ekte musikkelskere lar seg ikke skremme bort av regn og gråvær. De kommer fordi musikken varmer fra band som serverer lekre blå toner selv om himmelen er aldri så grå...

blues3 Åpnet bluesfesten

Just In Case fra Sande og selveste Grainne Duffy fra Irland åpnet årets Hagan Bluesfestival med skolekonsert fredag morgen.

+ Mer kultur

Fredag
Skyet
17°
Lørdag
Delvis skyet
22°
Søndag
Lettskyet
18°

+ mer vær

Gå til værside »

Les Sande Avis elektronisk på din PC/Mac

Søk i skattelistene
for 2008

politibil Stakk av etter påkjørsel

Bilføreren forsvant etter at han kjørte inn i en annen bil. Da politiet stoppet ham for kontroll prøvde han igjen på det samme.

Utforkjøring på Kjellstad. Utforkjøring på E18

Fem personer satt i bilen da den fikk vannplaning.

Fengslet: Narkotika til flere millioner i omløp

21-åringen fra drammensdistriktet skal ha hatt flere kilo heroin i bilen.

+ Mer nyheter

Hopplandslaget slo SIF i golfduell

Steff Nevers selger best på bensinstasjon

Innbrudd hos Gullsmed Gunnar Horgen

Drammen i regn

Se flere videoer

Annonse

Export =