Det er slutt for naturbarnehagen på Sando gård østre. (Arkivfoto)

Barken naturbarnehage legges ned

Barnehagen har ikke vært i drift siden august, og er nå historie.

Annonse

Sande Avis på Facebook

Annonse

Barken Naturbarnehage holdt til driftsbygningen på Sando Gård østre, men  fikk ikke fornyet godkjenning for videre drift i fjor høst fordi lokalene ikke var tilfredsstillende. Driften har ligget nede siden.

- Det er med beklagelse jeg med dette informerer om at Barken naturbarnehage ikke har vært i drift etter 1. august 2011. På bakgrunn av store bygningsmessige utfordringer, blant annet manglende ventilasjon, har jeg sett meg nødt til å avvikle driften av Barken naturbarnehage, da det ikke var mulighet for utbedring av lokalene som vi leide på Sando, skriver daglig leder i Kavi barnehage AS, Bente Ursin i et brev til kommunen.

Nedleggelsen av Barken er ikke kritisk i forhold til barnehagedekningen i kommunen.

- I forbindelse med nedleggelse av Barken  ble det økt med en avdeling på Grevlingen og Læringsverkstedet barnehage  åpnet i Østbygda med 38 plasser. I tillegg økte Vammen Friluftsbarnehage  med noen ekstra plasser. Sande kommune kunne tilby de med rett til barnehageplass et tilbud i 2011, men det er stor tilflytning og det er fortsatt behov for etablering av barnehageplasser, sier barnehageansvarlig i Sande kommune,  Vigdis Hermanrud. 

Som kjent står en stor barnehage på Kjeldås på programmet, men det er ikke avgjort om den blir kommunal eller privat.

 

Siste nytt